G bod existuje!
Nedávno na jednom odborném sjezdu gynekologů bylo sděleno, že převratné objevy posledních let jednoznačně popřely existenci G bodu. Jedná se pouze o uretrovaginální prostor nebo nanejvýš o distální (vzdálenou) vaginu, dříve označovanou za tzv. Skeneho žlázky, později za ženskou prostatu. Zmíněné žlázky jsou opravdovou obdobou mužské prostaty, tedy splňují i jakási emancipační kritéria. Vědci prý pojmenovali G bod po německém gynekologovi Gräfenbergovi. Jenže popsal ho už slavný řecký Galénos z Pergamu (130-200 n. l.) Jiní autoři označují jako prvního „objevitele“ G bodu nizozemského anatoma de Grafa . Ať je to tak nebo onak, prostě G bod jako G.
Existenci specifického místa v pochvě, které má ženám přinášet vrcholné sexuální uspokojení, nedávno zpochybnila také studie britských vědců. Jiní sexuologové ale tvrdí, že existuje.
Podle studie, která zahrnovala 1 800 žen, není možné bod G identifikovat a popsat jeho reálné vlastnosti. Spíše než skutečný útvar jde o subjektivní pocit, tvrdí autoři studie. Jiní sexuologové ovšem tvrdí, že bod G skutečně označuje oblast, kde některé ženy prožívají zvýšenou citlivost a sexuální vzrušivost. Těchto žen je však přibližně pouhá jedna třetina.
Bod G Je oblast na přední stěně pochvy, tři až osm centimetrů za poševním vchodem. Anatomicky ovšem údajně neexistuje. V současnosti se mnozí sexuologové přiklánějí k názoru, že drážděním přední stěny pochvy se stimuluje okolí močové trubice, která je na rozdíl od pochvy velmi citlivá. Navíc jsou v ní žlázky, které mohou produkovat sekret, takzvaný ženský ejakulát. Zároveň se dráždí vnitřní část poštěváčku. Málo se totiž ví, že z klitorisu vidíme jen malou část. Většina je skryta uvnitř malé pánve, obemyká močovou trubici a takto může být přístupný dráždění z vaginy. Přestože bod G není žádnou doložitelnou anatomickou strukturou, nepochybně existuje. Pro některé ženy je bod G skutečně místem intenzivních sexuálních prožitků. Jiné zase tvrdí, že nic takového ve svém těle neobjevily
Faktem zůstává, že většina žen (asi 80 %) dosahuje orgasmu drážděním klitorisu zevně a bod G u nich buď chybí, nebo je citlivost v něm malá, nebo ho dosud neobjevily. Jak hledat?
Jestliže při dráždění uvnitř pochvy, hlavně na přední stěně, cítí žena vzrušení, je pravděpodobné, že oblast bodu G u ní hraje nějakou roli. U vaginálního orgasmu přitom nemá bod G zásadní roli, protože aby jej penis dráždil, musel by být zahnutý.
Orgasmus, který je navozen drážděním bodu G, vzniká mechanickým drážděním přední stěny pochvy, močové trubice a kořenů poštěváčku. Lze toho dosáhnout spíše cílenou stimulací prsty nebo speciálními vibrátory. Některé ženy popisují takto vyvolaný organismus jako zvláště intenzivníNěkteré ženy kromě orgasmu dosáhnou navíc už zmíněné ženské ejakulace, tedy vypuzení většího množství tekutiny z močové trubice. Podstatnou část této tekutiny tvoří moč, ale obsahuje i stopy kyselé fosfatázy – enzymu produkovaného mužskou prostatou. Je tomu tak proto, že periuretrální žlázky žen jsou tkáně embryologicky odvozené od mužské prostaty. Sexuologové se shodují, že subjektivní prožitky z obou typů orgasmu (vaginálního a klitoridálního) jsou odlišné, ale žádný z nich není "kvalitnější" než ten druhý.
Na klinikách je možné nechat si bod G zvětšit, a to bezbolestně a pod lokálním znecitlivěním, a to vstříknutím tukové tkáně nebo jiné výplně do kýženého místa. Většina sexuologů však tyto metody zpochybňuje. Nemá smysl plýtvat energií a penězi. Lepší je znát, co oba partnery opravdu vzrušuje. Jednoznačně více žen je vzrušivých výlučně nebo převážně na poštěváčku a v pochvě nemají žádnou výrazně citlivější oblast typu bodu G. Pokud ano, spíše je vzrušuje dráždění poševního vchodu. Každé ženě se líbí něco jiného. Také citlivost tkání kolem močové roury může být různorodá. Nejde o citlivost žlázy. Žádná žláza není citlivá. Zodpovědné jsou nervy kolem. A ty probíhají v celé této anatomické oblasti. Jemné dráždění kolem močové roury může přinášet některé ženě nevýslovné blaho, jiné může být nepříjemné. Je to potřeba vyzkoušet.
Existenci ženského G bodu nedávno potvrdila další skupina vědců, která ho dokonce i anatomicky analyzovala a označila – viz. obr.
Bod G
Jednoho dne nečekaně objevit svůj bod G
umožňující holdovat žraloku vilnosti se zrychlením 10 g.
Vaginální zónu perfektního úniku
vyhrazenou jen přísně závislému publiku.
Bájné doskočiště rozkoše
velké jako fazol.
Pokaždé, když tam dokřiknu...
... nebo dostřiknu
nebo tě tam jen tak zcela nahou dostihnu,
jsi z toho zcela namol.
Holandský anatom de Graf
a německý gynekolog Gräfenberg
poprvé popsal tu nepopsatelnou razanci
neustále vyzývající k nikdy nekončícímu se tanci...
... Onu dech vyrážející anatomickou renezanci.
Stejně jako Ostrava a Kladno
kdykoliv si moci sáhnout až na dno.
Po každém dotyku uzlíčku erektilní tkáně
ve tvaru fazolí
moci vypínat život se vší jeho nesnesitelnou řeholí.
Když nic nepálí,
tak proto, že přinejmenším mrholí.
Co nekontrolovatelně nebují, to vždy přebolí.
Přemíra jmen a názvů pro jedno jediné místo.
Jeskyně pokladů hraběte Monte Christo.
Tolik symbolů pro obtížně dosažitelné území,
kde žádná molekula nikdy nelení.
Luxusní půjčovna všech možných i zcela nemožných chtíčů.
Hotelová recepce bez klíčů.
Být permanentně ve svých pokojích
u sebe
bez sebe
a stále mimo...
Pouštět si dokola stále stejné kino:
Líp, víc a rychleji!
Začít v pondělí a nepřestat ani v neděli...
Pět centimetrů semtexu
ve formě ženské prostaty...
bez jakéhokoliv jiného,
naprosto zbytečného podtextu
a mentální podstaty.
Padesát milimetrů toho nejlepšího heráku
účinně bránícího přemýšlet o beznaději.
Kdo nedokáže takto tančit
a stále více cílevědoměji jančit
skončí místo v černé díře všestravující nirvány
beznadějně v p...,
pardon, v zadnici
s přeparádní opicí,
na kusy rozervaný
zdraví rozhodně nepřející
anální příjicí. |