Zpět na hlavní stránku
Přepnout na KOMIKS
Nabídka
- Hlavní stránka
Historie
MAGNERON
Politika
Portrét
Recenze
  - Chystané knihy
Sekyroviny
Umění
  - Bůh stále neodpovídá
  - E-knihy
  - Sexuální kečup
Věda
- Galerie
- Archiv
- Členská sekce

Nejčtenější
- Mlčení nic ne (262700)
- Registrované (228299)
- Jak si naši p (91109)
- Takhle koment (72352)
- Cenzura české (65974)
- Píseň o rumu (63506)
- Sci-fi: Vrazi (63017)
- Já Tarzan (62682)
- China Miévill (62148)
- Jak Rostislav (61080)

Anketa
Momentálně není žádná anketa...

Vytvořeno v
Publikační systém AZRAEL 2.0

Novinky e-mailem
Chcete dostávat info e-mail s novinkami? Pak vepište svůj e-mail do formuláře a novinky vám začnou chodit přímo do vaší schránky!

Pokud už e-maily nechcete dostávat, odhlaste se zde.


Partneři
Oficiální stránky Andrzeje Sapkowského v ČR

Specializovaný web o komiksu

komiks.cz

SCIFIWORLD

Internetové knihkupectví KRAKATIT

Utopený Archimédes - Kritika pavědy

Nakladatelství Netopejr

CREW

FantasyPlanet.cz

Sponzoři

ORIGAMI komiks reklama
   Článek: Orgasmus na úřadě.
Vyšlo: 19.08.2017 | Rubrika: Sekyroviny
Napsal: Dittmar Chmelař | Komentářů: 0 | Prohlížení: 2844

 
...aneb Jak nestárnout.
 

Po deseti letech jsem musel opět podstoupit akt prodloužení svého řidičského oprávnění.  S ohledem na stav našich ouřadů a zvláště jejich pracovníků, kteří dostali definitivu, takže už na ně není vůbec žádný metr, jsem věděl, že to bude opravdový zážitek. Má předtucha mě nezklamala. Ale úplně naopak, než jsem se domníval.

Prvotní problém týkající se množství lidí, kteří musejí podstoupit stejné martýrium jako já, chtějíce mít i nadále platný řidičský průkaz rezultující v neobyčejně dlouhé čekací doby na jejich vyřízení, jsem úspěšně eliminoval tím, že jsem se k tomuto úkonu objednal prostřednictvím elektronického objednávkového systému na webových stránkách magistrátu města, ve kterém žiji a jehož odbor dopravy jsem o tuto službu žádal. Zcela pomíjím skutečnost, že pokud tak chce člověk učinit, musí se předtím přihlásit jako uživatel webových stránek magistrátu města. Rozčílila mě skutečnost, že přihlašovací proces vyžadoval vložení minimálně 8 znakového hesla, ve kterém musela být kromě písmen nejméně jedna číslice, jeden nealfanumerický znak a jedno velké písmeno. Pokud jste tak neučinili, tak vás systém nepustil dále.

Po příchodu do budovy ouřadu jsem si jako objednaný klient zadal na pultu vyvolávacího systému číslo své rezervace. Téměř ihned jsem byl elektronicky vyvolán, vešel jsem do místnosti a přistoupil k patřičné přepážce. Paní u přepážky se mě zeptala, co požaduji. Když jsem jí to sdělil, tak mě požádala o předložení občanského průkazu, řidičského průkazu a jedné fotografie. Po překontrolování obou dokladů vzala paní u přepážky do rukou mou předloženou fotografii, podívala se na ni a řekla mi:

„Vážený pane, tuto fotografii Vám nemohu přijmout. Vy se na ni nejenže usmíváte, ale jsou Vám dokonce částečně vidět i zuby a to je na řidičský průkaz nepřípustné.“

Když mi to řekla, okamžitě se mi vybavila karikatura našeho geniálního kreslíře Vladimíra Renčína, na které pánové Dlabáček a Macháček stojí před přepážkou na úřadě a pan Macháček, držící na provaze vola, říká: "Dobrý den, pane úřad! To jsme zase my. Ale po zkušenostech s Váma z minula jsme si dnes s sebou vzali tlumočníka."

K oné fotografii musím říct, že jsem se nechal nafotit dva dny před svou návštěvou na úřadě ve specializované fotoprodejně v Avion Shoping Park centru přesně dle instrukcí visících na webových stránkách dopravního odboru magistrátu města. Ještě jsem se té paní, co mě fotila, ptal, zda fotka s úsměvem nebude vadit, a ona řekla, že naopak. Zase pomíjím skutečnost, že fotografie do jiných dokumentů – do občanských průkazů, do cestovních pasů jsou zhotovovány přímo na daném úřadu, fotky do řidičáku nikoliv.

Nějak jsem tuto nepříjemnou skutečnost ale předpokládal a vzal jsem si pro „jistotu“ s sebou 10 let starou fotografii, která mi zbyla z minulého prodloužení řidičáku.

Když mi ta paní u přepážky sdělila, že mi tu fotku nevezme, tak jsem vytáhl onu starou standardizovanou fotku, podal jsem ji jí a řekl, že mohu nabídnout jinou fotografii, sice už postarší, ale že by ji mohla přijmout, protože na ni vypadám stejně jako teď, byť ta fotka je deset let stará.

Paní u přepážky se nejdříve zkoumavě podívala na fotografii a pak na mě, vzala si můj řidičák a vzápětí mi sdělila, že to je tatáž fotka, kterou mám na tomto starém řidičáku.

Tentokrát jsem se usmál já a řekl jí, že má pravdu, ale že tato skutečnost nic nemění na faktu, že ona deset let stará fotka vykazuje identickou totožnost mé osoby, jako ji vykazuji já nyní v reálu.

Paní za přepážkou se na mě opět usmála a řekla mi:

„Máte pravdu, na té fotce jste si hodně podobný. Podle mě na ni vypadáte dokonce starší, než nyní. Já vám ji tedy uznám“.

Mohu Vám říct, že jsem na místě, na kterém bych to rozhodně nečekal, zažil něco, co odborná sexuální literatura označuje termínem orgasmus. Představa, že bych se musel jít znovu vyfotit za dalších 180,- Kč  a pak znovu přijít na úřad, byla pro mě v tu chvíli naprosto příšerná. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Já nyní přemítám, zda onen paní u přepážky pozitivně vyřešený problém s mou nestandardní podobiznou mám přičítat definitivě úředníků podmíněnou zkvalitněním jejich práce, nebo zda to mám přičíst svému neoddiskutovatelnému šarmu při jednání s osobami opačného pohlaví.

V každém případě po návštěvě dopravního odboru magistrátu města, ve kterém žiji z důvodu prodloužení řidičského oprávnění, mohu konstatovat, že nejenže nestárnu, ale dokonce mládnu, a že to mám úředně ověřeno!

Může si člověk přát více? Myslím si, že s výjimkou milujícího partnera, nikoliv.

P.S.: Oné paní pracující v pátek 18. 8. 2017 v 9:30 hod.za přepážkou dopravního odboru v městě, ve kterém žiji, hlasitě tleskám, hluboce před ní smekám a věnuji ji tento fejeton!

 
Související články:
Nebyl nalezen žádný související článek...
 
Komentáře čtenářů:

ORIGAMI komiks reklama
Hodnocení článku
Ohodnoťte tento článek dle toho jak se vám líbí.

Průměrné hodnocení:
--vynikající--

Vynikající (2)
Dobrý (0)
Nic moc (0)
Velmi slabý (0)
Bůh stále neodpovídá
09.04.2003
Krajina po záplavě
Dittmar Chmelař
... má své nesporné výhody a přednosti!...
[více]

E-knihy
15.02.2021
Železo 15
Dittmar Chmelař
15., závěrečná část SF románu Vojtěcha Mornsteina na pokračování....
[více]

Historie
12.01.2016
Jak tomu bylo za 2. světové.
Dittmar Chmelař
......
[více]

Chystané knihy
17.06.2004
Černá kniha minulosti
Rostislav Hedvíček
......
[více]

MAGNERON
10.07.2010
MAGNERON
Dittmar Chmelař
Diagnostika a léčba lidských onemocnění na základě spektrální analýzy vířivých magnetických polí lidského mozku....
[více]

Politika
23.08.2023
Referendum - nejvyšší a nejposvátnější forma demokracie.
Dittmar Chmelař
Referendum v Polsku během letošních zářijových parlamentních voleb....
[více]

Portrét
20.09.2004
Takhle komentuje Jaromír Bosák .............no prostě paráda!
Dittmar Chmelař
Takhle komentuje více než profík....
[více]

Sekyroviny
08.07.2020
Moravskoslezští bastardi
Dittmar Chmelař
......
[více]

Sexuální kečup
31.03.2003
Mlčení nic nezmění.
Dittmar Chmelař
...Hmmm...Kéž by to byla pravda!...
[více]

Věda
18.06.2015
O maskulinizaci vědy.
Dittmar Chmelař
......
[více]

Naše ikonka
ORIGAMI


Coded by Pavel Nero Kramný | Graphics by Josef Fraško
© 1995 - 2024 Dittmar Chmelař - MikroMedia

MirkoMedia